Kryeministri kërkonte mbrojtje ligjore për "vrasësin" e 14-vjeçarit nga Suhareka - Bota Sot
Kryeministri kërkonte mbrojtje ligjore për "vrasësin" e 14-vjeçarit nga Suhareka

Kosova

Kryeministri kërkonte mbrojtje ligjore për "vrasësin" e 14-vjeçarit nga Suhareka

Më: 14 prill 2018 Në ora: 21:22
Ramush Haradinaj

Një festë për zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj, ka mundur shumë lehtë të përfundojë në tragjedi ashtu siç ka përfunduar sot një fejesë në Mushtisht të Suharekës, ku një 14-vjeçar ka humbur jetën, teksa po festohej me armë, shkruan Insajderi.

Naim Sopjani ka vrarë sot nipin e tij, 14-vjeçar dhe ka plagosur vetën. Festa u shndërrua në ditë zije për familjen Sopjani, ashtu siç kishte mundur të shndërrohej në ditë zije për qytetarët e pa fajshëm, kur po festohej për Limajn, e gjithë ishte konsideruar si normale për kryeministrin Haradinaj, madje kishte kërkuar edhe mbrojte ligjore për personat që gjuajnë me armë në ahengje.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test