Përurohet segmenti i tretë i autostradës “Arbën Xhaferi” - Bota Sot
Përurohet segmenti i tretë i autostradës “Arbën Xhaferi”

Kosova

E hënë, 15 tetor 2018

Përurohet segmenti i tretë i autostradës “Arbën Xhaferi”

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 07:31
Foto ilustrim

Ministria e Infrastrukturës sot do të mbajë ceremoninë e përurimit të segmentit të tretë (i parafundit) të autostradës “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit.

Përurimi këtij segmenti, do të mbahet nën moton e kampanjës “Jo shpejtësisë, po sigurisë”, e cila kampanjë ka për qëllim vetëdijësimin e ngasësve të automjeteve dhe rritjen e sigurisë në trafik.

Ceremonia e përurimit të segmentit të tretë do të mbahet në fshatin Doganaj në Kaçanik, nga ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test