Vendet që do të mbesin pa rrymë - Bota Sot
Vendet që do të mbesin pa rrymë

Kosova

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Më: 7 shtator 2018 Në ora: 16:54
Foto ilustrim

KEDS njofton se në disa vende të Kosovës nuk do të ketë energji elektrike. Ja cilat janë ato:

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 08.09.2018 në TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

T.S. 10/04 kV  Kodra e Trimave 3 (Kodi: 13000012037) prej orës  08:00 deri në ora 16:00

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: një pjesë e Kodrës së Trimave.

Arsyeja e ndërprerjes: Vazhdim i punimeve ne projektin Kodra e Trimave 3.

Mirëmbajte të planifikuar

1

Më 11.09.2018 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Podujeva 5 (Kodi: 14000005) prej orës 10:30 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: qyteti I Podujeves, Polonica, Lagjja Hoxheviq dhe  Ballovci.

Arsyeja e ndërprerjes: Kontrollimi i transformatorëve për vaj dhe plotësimi i vajit.

2

Më 11.09.2018 në NS 35/10 kV Koliq do të ndërprehet:

·         L.P 35 kV Koliq-Batllave (Pa kod) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike nuk do të mbetet asnjë konsumtaor.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim i trasesë.

Ferizaj

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 11.09.2018 në NS 35/10 KV Magurë do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Drenicës (Kodi: 41048001) prej orës 09:00 deri ne ora 17:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: një pjesë e Rrezes ( Leletiqit), Mirena, Fushtica e Epërme, Fushtica e Ulët, Resinoc Baincë, Shala dhe  Krojmiri.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirje te percuesit ne 13 fusha.

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në TS 35/10 KV Kaqanik do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Kaqanik i Vjeter (Kodi: 40043007) prej orës 08:00 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Doganaj, Duraj, Kaçanik i vjetër, Stagovë, Begracë, Elezaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i izolatorëve, siguresave, shkarkuesve dhe shtrëngim i përçuesve.

2.

Më 11.09.2018 në TS 35/10 KV Magure do të ndërprehet:

·         Transformatori T-1 (Kodi:410480 ) prej orës 10:30 deri në ora 12:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten konsumatorët e daljes 10 kV Drenica

Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtim i mbrojtjes rele.

3.

Më 11.09.2018 në TS 35/10 KV Magure do të ndërprehet:

·         Transformatori T-2 (Kodi:410480 ) prej orës 12:30 deri në ora 14:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbeten konsumatorët e daljes 10 kV Drenica.

Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtim i mbrojtjes rele.

Prizreni

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 08.09.2018 në NS 35/10kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Komuna Mamushe (Kodi: 30034005) prej orës  09:00 deri në ora 11:00

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Mamusha, Rizam Mulliri, Riza Holding, Serbica e ulet I, Serbica e ulet II, Lagjeja Medvec, Pompat e Ujit .   

Arsyeja e ndërprerjes: Kyqja e transformatorit te ri ne rrjet.

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në NS 110/35/10kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Budakova (Kodi: 32000008) prej orës  10:30 deri në ora 15:30

 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Pishina Solid, Reqani I, Reqani II, Dragaqine I, Qadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakova II, Budakova.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë.

2.

Më 11.09.2018 në NS 35/10kV Dikanca(Kodi:300370) do të këtë  ndërprerje totale prej orës 11:00 deri ne ora 13:00:

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: fshati Brod dhe afariste: N.P.T "Kuk Comerc"(Motel Argjena), TS- IPKO Brod, TS- Penda HC Dikance, Frigofood, Baqkë, Dikancë, Leshtan dhe Radeshë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtim i mbrojtjes rele.

Vërejtje: Gjate ndërprerjes ne NS 35/10 kV Dikanca pa furnizim me energji elektrike do te mbetet HC Dikanca

Mitrovica

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 11.09.2018 në NS 110/10 kV  Vushtria 2 do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Qytet e fshatra (Kodi: 73000003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Gjykata e re, Kazerma 1, Zuqakë, Kosova Petrol, Sllatinë, Debërllukë 1, Debërllukë 2, Bajskë 1, Srekonica, Pasoma, Tërllabuq dhe Pompat Sllatinë.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime nga firma Kontaktori.

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në NS 35/10 kV  Mitrovica 2 do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Ibër Lepenci (Kodi: 71075012) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Hakif Bislimi, Kemajl Loshi, Shaip Kalludra, Ali Fejzullahu,  Shaban Idrizi, Elmaz Peci, Hoxhë Hasan Tasini, Gani Hajra dhe fshatrat: Zhabar i Ulët dhe i Epërm, Shipol dhe Lushtë.

Arsyeja e ndërprerjes: Punë preventive.

Gjilani

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në NS 35/10kV Kllokot  do të ndërprehet:

·         Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Stublla, Vërbovci, Gërnçari, Podgorci, gurthysi-MISINI, gurthysi-BENTAKOSI I RI, gurthysi-MOGILLTE, fabrika -UJSJELLSIT dhe Godeni.

Arsyeja e ndërprerjes: Revizion i LP dhe pastrim i trasesë.

Gjakova

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në NS 35/10kV Xërxa  do të ndërprehet:

·         Dalja 10kV Podrumi (Kodi: 82081008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Bellacërkë (një pjesë), Berjakë, Sapniq (një pjesë).

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim i trasesë.

Pejë

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 11.09.2018 në NS 110/35/10kV Peja 1  do të ndërprehet:

·         Dalja 10kV Vitomirica (Kodi: 50000010) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Katuni i Ri 2, Instituti Bujqesor, Lagjja Qemanska Vitomiricë, Riki Petrolli, Baliqët, Farma, Domi, Gjeshoviqët, Ozdrimi, Dubova e Madhe, Fierza 5, Dubova e Vogël.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i shtyllës dhe pastrim i trasesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...