Homazhe dhe nderime pranë bustit të atdhetarit Hasan Alia- Remniku - Bota Sot
Homazhe dhe nderime pranë bustit të atdhetarit Hasan Alia- Remniku

Kosova

E diel, 21 tetor 2018

Homazhe dhe nderime pranë bustit të atdhetarit Hasan Alia- Remniku

Nga: Aziz Zuka Më: 10 tetor 2018 Në ora: 17:24
Homazhe pranë bustit të heroit Hasaan Alia-Remniku

Përfqësues të institucioneve të komuës së Vitisë  të prirë nga Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira dhe  dhe qytetarë të tjerë të fshatit Remnik, kanë bërë sot homazhe pranë bustit të  veprimtarit dhe atdhetarit dhe luftëtarit Hasan Ali Remniku, në fshatin Remnik të Vitisë, në përvjetorin e shenimit të Ditës së shkollës së këtij fshati që  me krenari mbanë emrin e heroit Hasan Remnikut  siç është quajtur nga populli si ”Robin Hudi” i Anamoravës dhe Karadakut e  cili me shokët e tij pabesishtë u vra në një pritë të organizuar nga UDB-ja  e ish Jugoslllavisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test