Haradinaj tregon se sa do t’u rritet saktë rroga policëve - Bota Sot
Haradinaj tregon se sa do t’u rritet saktë rroga policëve

Kosova

Haradinaj tregon se sa do t’u rritet saktë rroga policëve

Më: 22 tetor 2018 Në ora: 18:35
Ramush Haradinaj me policët

Kryeministri Ramush Haradinaj ka zgjedhur pritjen që i ka bërë policit Asllan Krasniqi, i cili u pensionua sot për të treguar se sa do t’u rriten pagat policëve të Kosovës.

“Është me i bë një falënderim për një shërbim jetësor që e ka bërë për qytetarët e vendit për rendin publik”, ka thënë Haradinaj.

Ai me këtë rast tregoi se sa do të kenë pagën një polic i lartë, një rreshter e një toger.

“Pagat e Policisë së Kosovës do të rriten, për policë të rinj paga do të rritet deri në 105 euro për policinë e lartë, 129 euro për rreshter, 118 euro për togerë,” është shprehur Haradinaj.

“Qeveria ka në konsideratë pozitën e policit dhe mendoj se në paga është bërë një lëvizje e respektueshme. Për pensionet dhe sigurimin shëndetësor do të punojmë së bashku.”, ka shtuar tutje ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...