1246 gjoba dhe 43 aksidente për 24 orë në Kosovë - Bota Sot
1246 gjoba dhe 43 aksidente për 24 orë në Kosovë

Kosova

1246 gjoba dhe 43 aksidente për 24 orë në Kosovë

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 10:08
Foto

Një mijë e 246 gjoba janë shqiptuar gjatë ditës së enjte në Kosovë.

43 është numri i aksidenteve që kanë ndodhur gjatë 24 orëve të kaluara, prej tyre asnjë nuk  përfundoi me fatalitet. 20 aksidente përfunduan me të lënduar, kurse 23 pa të lënduar.

Janë arrestuar 28 persona, 13 janë dërguar në mbajtje, kurse 5 në vuajtje të dënimit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...