Tahirsylaj tregon se kur priten reshje intensive të borës në Kosovë - Bota Sot
Tahirsylaj tregon se kur priten reshje intensive të borës në Kosovë

Kosova

Tahirsylaj tregon se kur priten reshje intensive të borës në Kosovë

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 19:02
Foto ilustrim

Në vendet kodrinore-malore që nga e hëna(10 dhjetor) do të ketë reshje intensive bore në vendin tonë, ndërsa gjatë javës në vijim temperaturat minimale do të shkojnë nga -2 gradë celsius kurse ato maksimale deri në 10 gradë celsius nga fundi i javës.

“Do të ketë reshje bore në vendet kodrinore-malore që do të fillojnë prej datës 8 të cilat nuk janë të qëndrueshme”, ka thënë Sylë Tahirsylaj.

Ai tregoi që erërat nga jugu dhe jugperëndimi do ta rrisin temperaturën deri në 10 gradë celsius, ndërsa pas kësaj jave pritet ndryshim i motit.

Tahirsylaj theksoi se nga e hëna (10 dhjetor) në vendet kodrinore-malore do të këtë reshje intensive të borës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...