Mjegulla mbulon Kukësin, policia thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm

Kukësi

Mjegulla mbulon Kukësin, policia thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 16:24
Mjegulla mbulon Kukësin

Kukësi u vu sërish nën pushtetin e mjegullës.

Orët e para të ditës kanë sjellë vështirësi në qarkullim për shkak të pamjes së kufizuar.

Policia  u ka bërë thirrje drejtuesve të automjeteve të lëvizin me drita të ndezura.

Më problematike situata paraqitet në Rrugën e Kombit, një pjesë e së cilës ka dendësi të madhe të mjegullws duke vështirësuar lëvizjen e mjeteve që është shtuar edhe për shkak të kthimit të emigrantëve kosovarë për festat e fundvitit.

Prania e mjegullës së dendur është në segmentin Fushw Dukagjin – Tuneli i Kalimashit.

Mjegulla e dendur pothuajse e bën të pakalueshëm këtë aks rrugor.

 Drejtuesit e automjeteve ju duhet  të lëvizin me kujdes.

Mjegulla dominuese në qytet ka krijuar vështirësuar në qarkullimin e kalimtarëve dhe mjeteve.

Duke i shtuar edhe tymin nga ngrohja me dru zjarri, Kukësi shfaqet i zhytur në një peisazh gri gjatë kohës të qëndrimit të mjegullës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat