Bora e parë për këtë vit zbardh këtë vend të Shqipërisë

Kukësi

Bora e parë për këtë vit zbardh këtë vend të Shqipërisë

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 17:02
Foto ilustrim

Bie dëbora e bardhë për këtë sezon në Shqipëri. Maja e Gjallicës në Kukës është zbardhur nga bora e parë e dimrit.

Moti i paqëndrueshëm dhe ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në lartësitë në lartësinë 1900 metra mbi nivelin e detit.

Sipas MeteoAlb, gjatë pjesës së dytë të ditës së sotme parashikohet përmirësim i dukshëm i kushteve të motit duke bërë që të ketë intervale të shpeshta me kthjellime.

Temperaturat e ajrit do të ulen duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatare deri e forte me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi permanent Verior duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat