Dëborë dhe rënia e gurëve, Policia e Kukësit apelon shoferët për shumë kujdes

Kukësi

Dëborë dhe rënia e gurëve, Policia e Kukësit apelon shoferët për shumë kujdes

Më: 7 shkurt 2022 Në ora: 22:02
Foto ilustrim

Për shkak të motit të keq dhe reshjeve të dëborës, si dhe për shkak të rënies së gurëve si pasojë e motit të keq, Drejtoria Vendore e Policisë Kukës ka rritur prezencën e shërbimeve policore në akset rrugore urbane e rurale, për t’iu ardhur në ndihmë drejtuesve të mjeteve.

Policia e Kukësit thekson se po bashkëpunohet me pushtetin vendor dhe firmat kontraktuese për mirëmbajtjen e rrugëve, si dhe me Njësinë Rrugore për Sigurinë e Autostradës Milot-Morinë, për të bërë të mundur rritjen e sigurisë në rrugë dhe pastrimin e rrugës nga dëbora.

DVP Kukës apelon për të gjithë drejtuesit e rrugës të bëjnë kujdes të madh, të reduktojnë shpejtësinë, të përdorin pajisjet dimërore dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.
Këto janë akset rrugore që duhet të shmagni levizjet e panevojshme:

Aksi rrugor Kukës- Has, i përfshirë nga rreshjet e dëborës dhe rënie gurë.

Aksi rrugor Kukës-Shishtavec, ka rënie gurësh dhe erëra të forta.

Aksi rrugor Fushë Dukagjin-Qafë Shllak, është hapur njëra korsi, po punohet për hapjen e korsisë tjetër.

Aksi rrugor Bajram Curri- Valbonë, i përfshirë nga reshjet e dëborës dhe rënie gurësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat