Mes baltës e gropave, banorët e Lagjes së Re në Kukës dalin në protestë

Kukësi

Mes baltës e gropave, banorët e Lagjes së Re në Kukës dalin në protestë

Më: 4 maj 2022 Në ora: 20:27
Foto ilustrim

Banorët e Lagjes së Re në Kukës kanë protestuar këtë pasdite për amortizimin e rrugës hyrëse të saj e cila prej vitesh, e që sipas tyre nuk është ndërhyrë nga asnjë forcë politike.

Ata shprehen  se kalimi i makinave dhe këmbësorëve është bërë shumë i vështirë në këtë rrugë, e cila është e mbuluar nga uji, balta e gropat.

Fëmijë të rritur e të moshuar detyrohen të përshkruajnë çdo ditë këtë rrugë. Ata pohojnë se janë 300 shtëpi që kalojnë në këtë rrugë.

Kjo rrugë ka një gjatësi prej afro 1 km dhe lagja e re është krijuar pas viteve ‘90 me lëvizjen demografike të popullsisë nga zonat rurale drejtë atyre urbane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat