Do të çelin lulet - Bota Sot
Do të çelin lulet

Kultura

Do të çelin lulet

Nga: Zymer Mehani Më: 8 gusht 2019 Në ora: 08:14
Zymer Mehani

Do të çelin lulet
Kur të vish sërish
Gurgullimi i lumit
Prapë qetësinë do prish

Dhe zëri i gushëkuqëve
Prore do t’ buçasë
Kurrë në zemrat tona
S'do të ketë maraz

Në dallgët e jetës
Ti do rrish me ne
Porsi dallëndyshja
Në t'ngrohtën fole

Prore n' shpirtin tim
Je margaritar
Mbretëreshë n'timen zemër
Më i shtrenjti thesar

Kur të vish tek unë
Lulja do të çel
Do t' ketë kuptim jeta
Pasha qiell e diell

Tek unë kur të vish
Do të mbushem me gëzim
Dhe valle do t'hedhim
Deri në agim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...