Më humbi unaza

Kultura

Më humbi unaza

Nga: Jan Kosova Më: 16 maj 2020 Në ora: 12:34
Jan Kosova

E më ka ndodhur njëherë, më ka ndodhur mua
Humba unazën e gishtit e më nuk e kam gjetur
E çfarë rëndësie ka kur edhe më shumë të dua
Dhe dashuria e zemrës një jetë nuk është tretur

Nuk tretet dashuria nëse kam një unazë tjetër
Mund ta blejë një unazë të re, ndoshta edhe dy
Unaza humb por jo edhe dashuria jonë e vjetër
E unë ty të dua shumë, pafundësisht të dua ty.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat