Balli i qëndresës

Kultura

Balli i qëndresës

Nga: Zymer Mehani Më: 24 qershor 2022 Në ora: 08:48
Zymer Mehani

Shqipen e qëndisur-
Në gjokset e çelikta

E kokën përpjetë
Plisbardhët gjer te retë

Ngjiten lart- lart
Te ngjyrat e ylberit

Valim i flamurit
Në kaltërsitë e qiellit

Dhe në gji i fusin
T'ngrohtat rrezet e diellit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat