Dalin fotot e zyrave të MKRS-së, në Prizren - Bota Sot
Dalin fotot e zyrave të MKRS-së, në Prizren

Lajme

Dalin fotot e zyrave të MKRS-së, në Prizren

Nga: Z.B. Më: 22 janar 2019 Në ora: 12:30
MKRS Prizren

Prizreni po bëhet me zyrave të reja të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), selia e disa departa, enteve të kësaj Ministrie, do të zhvendosen në Prizren. Ndodhja e zyrave të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit(MKRS), ndodhet afër tri monumenteve historike.

Në një postim në faqen zyrtare të kësaj ministrie , janë bërë publike disa foto dhe shihet se tanimë  janë plotësuar disa prej kushteve themelore.

Në fund të muajt  MKRS-ja, do të fillojë punën e saj.

Postimi i plotë:

 Samir Hoxha, këshilltar i Ministrit të Kulturës, ka konfirmuar se tashmë janë plotësuar disa prej kushteve themelore, procedurale dhe infrastrukturore për të filluar procesin e zhvendosjes së një pjese të MKRS-së në qytetin e Prizrenit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...