Vuçiq: Po varrosin shansin për çfarëdo marrëveshje - Bota Sot
Vuçiq: Po varrosin shansin për çfarëdo marrëveshje

Lajme

Vuçiq: Po varrosin shansin për çfarëdo marrëveshje

Nga: F. B. Më: 17 prill 2019 Në ora: 23:40
Aleksandër Vuçiq

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se po i duket së të gjithë në regjion , si në serbi, Evropë dhe botë kanë varros çfarëdo Shansi për ndonjë marrëveshje, shkruan “B92”, transmeton “Bota sot”.

Ai ka theksuar se Serbia ka bërë çdo gjë që të arrihet tek kompromisi me Kosovën.

Në deklaratën që botohet nesër në "Blic", Vuçiq ja nënvizuar se Serbia ka dëshmuar vullnet të mirë.

"Me rëndësi është se Serbia ka dëshmuar se është e gatshme për bisedime, se është e gatshme të arrihet kompromisi, por ne nuk do të pranojmë të mos marrim asgjë. Më duket se të gjithë në regjion, sikur njerëzit në Serbi, Evropë dhe në të gjithë botën kanë varros çfarëdo lloj shansi për ndonjë marrëveshje",  ka thënë Vuçiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat