“Pa gru s’ka kurgju, as jeta nuk është interesant”, flasin qytetarët për dhunën ndaj grave

Lajme

“Pa gru s’ka kurgju, as jeta nuk është interesant”, flasin qytetarët për dhunën ndaj grave

Më: 7 janar 2022 Në ora: 16:15
Qytetari nga Prishtina

Dhuna ndaj grave është ndër temat më të komentuara dhe të cilat kanë zgjuar reagime të shumta në vend.

Shoqëritë civile kanë ndërrmarrë aktivitete për parandalimin e dhunës ndaj grave me thirrje dhe protesta, në drejtim të institucioneve shtetërore.

Reth këtyre çështjeve, qytetarëtkanë dhanë opinionet e tyre, ata pohuan se duhet të bëhet më shumë nga ana shtetërore, në mënyrë qe të mos kemi raste që përfundojnë edhe me fatalitet.

“Vetëm njerëzit e dobët i rrahin gratë, burri nuk e rreh grun, jeta pa gru nuk është interesant”, u shpreh një nga qytetarët.

Për të gjitha këto, shikojeni videon e mëposhtme:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat