8 vjeçarja Sindi Muharremi shkruan një liber me poezi - Bota Sot
8 vjeçarja Sindi Muharremi shkruan një liber me poezi

Libra

8 vjeçarja Sindi Muharremi shkruan një liber me poezi

Nga: Ilir Muharremi Më: 19 mars 2019 Në ora: 20:54
Sindi Muharremi

Kjo vajzë e vogël do të duhej të ishte inspirim për të gjithë fëmijët e tjerë.

Pasi që Sindi Muharremi, ka vetëm 8 vjeç dhe është autore e librit me poezi ‘Arushi prej pelushi’, i cili doli në shitje këto ditë. Libri ndodhet në librarinë “Artini” në Prishtinë.

Sindi tregon se ka filluar të merret me poezi që në moshën 7 vjeçare, ku ka trajtuar jetën reale të saj në përgjithësi, duke e përdorur nga pak edhe imagjinatën e saj.

Poezi në këtë libër voglushja i ka kushtuar edhe këngëtarës Dua Lipa, pasi që është këngëtarja e saj e preferuar. Shtëpi botuese e këtij libri është “Zero print”.

Ky libër gjithsej përmban 49 poezi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...