Shqiprohet nga suedishtja historia e Skënderbeut, botim i viti 1788

Libra

Shqiprohet nga suedishtja historia e Skënderbeut, botim i viti 1788

Më: 21 korrik 2020 Në ora: 22:15
Shqiprohet nga suedishtja historia e Skënderbeut

Këto ditë doli nga shtypi libri ”I madhi Castriot ME LLAGAP Skënderbeu Mbreti i Shqipërisë, Duka i Madh i Epirit” i autorit Zannovich, Stephan, (1751 – 1786), në botim të ”Shoqata Sokol Demaku Shtëpia botuese” dhe në përkthim të Sokol Demaku nga gjuha suedeze.

Në përkthimi dhe përshtatja nga suedishtja e vjetër nga Sven Esselius. Shtypë: Në shtpshkronjën Lena Graphik Prishtinë, libër me vlera historike ne 256 faqe në të dy gjuhët shqip dhe suedisht.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat