“Lotët e të gjithë atyre të dashuruarve i kanë mbushur detrat dhe oqeanet”

Libra

“Lotët e të gjithë atyre të dashuruarve i kanë mbushur detrat dhe oqeanet”

Nga: Ilir Muharremi Më: 18 dhjetor 2021 Në ora: 08:44
Ballina e librit

Fragment nga romani "Ti" i Ilir Muharremit.

"Rrezet e diellit kishin pikturuar peizazh mbi fytyrën e saj të njomë. Ndonjëherë ndihem sikur e kam parë që çdo gjë që ka për të ndodhur dhe është një makth. Loti doli nga sytë e mi, rrodhi kah faqet  drejt buzëve të mia.

E kishte shijen e ujit të detit, sepse lotët e të gjithë atyre të dashuruarve i kanë mbushur detrat dhe oqeanet.

“Çfarë?”, - më pyeti Maria, e cila e vërejti fytyrën time.

“Asgjë, thjesht, më fal, më fal, më fal!”, qaja, nganjëherë edhe me zë..."

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat