"Zemër, jam këtu, jam ngjitur me ty"

Libra

"Zemër, jam këtu, jam ngjitur me ty"

Nga: Ilir Muharremi Më: 17 janar 2022 Në ora: 08:49
Kopertina e librit

"Flinte dhe vetëm flinte. Arritëm në ambulancë. “Jam këtu me ty. Mund të nxitoni, ju lutem?!”, - iu thoja mantilbardhëve, të cilët përpiqeshin vërtet ta shpëtonin.

Shtrati kishte ca rrota dhe po e shtonte shpejtësinë, disa nga mjekët ngelën mbrapa, unë qëndroja te koka e saj.

Njëri nga mjekët më tha: “Duhet të qetësohesh dhe të na lejosh ta bëjmë punën tonë”.

Procesi po ecte jo ashtu siç prita unë, pra shpejt, çdo gjë të ishte në vendin e vet.

Unë doja të flisja më Marinë: “Zemër, jam këtu, jam ngjitur me ty, nuk kam për të lënë, të kam vetëm ty.”, - i thoja te veshi.

E afruan te salla intenzive. Një burrë, që ishte afër me mantil të bardhë, filloi t’i përsëriste këto fjali: “Femër. 22 vjeçe..."

Fragment nga romani "Ti" i Ilir Muharremit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat