Ushtrime të thjeshta për dobësim - Bota Sot
Ushtrime të thjeshta për dobësim

Life style

Ushtrime të thjeshta për dobësim

Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 15:18
Pamje nga video

Mësoni ushtrimet themelore të jogës për humbje të indit yndyror në bel, muskuj më të fortë të barkut dhe të vitheve

Ky set i shkurtër është kombinim i mirë për qëndrueshmëri dhe forcim të kërdhokullave.

Instruktori në këtë video-xhirim nuk përgjigjet për lëndimet e mundshme gjatë ekzekutimit të ushtrimeve, nuk rekomandon t’i bëni ushtrimet nëse para pak kohësh jeni operuar apo keni shëndet më të dobët.

Ushtroni deri në kufij të mundësive dhe fleksibilitetit, pa lëvizje të vrullshme.

Ushtrimet janë të përshtatshme për personat e rritur, të cilët dëshirojnë të djegin kaloritë e tepërta. Me atë rast do të forconi trupin, do të dukeni dhe ndiheni shëndetshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat