Dëshironi rroba të freskëta, shpëtimin e gjeni tek sheqeri

Life style

Dëshironi rroba të freskëta, shpëtimin e gjeni tek sheqeri

Më: 8 shkurt 2022 Në ora: 10:59
Foto ilustrim

Jo të gjithë e dinë, por sheqeri, përveç shijes së ëmbël dhe vlerave të larta kalorike, ka edhe disa avantazhe të tjera.

Sheqeri vepron si një freskues i rrobave.

Zhysni rrobat në ujin në të cilin keni shtuar 3 lugë gjelle me sheqer për të parë ndryshimin. Prisni disa orë dhe më pas lani rrobat si zakonisht.
Kjo metodë parandalon zbehjen e pëlhurave dhe përmirëson ngjyrën natyrale.

Kjo do të funksionojë mirë për rrobat e bardha, të zeza ose me ngjyrë.

Nëse nuk keni aq shumë kohë shtoni sheqerin në lavatriçe në pjesën e detergjentit ose direkt në kazan. Kjo mjafton për të zgjatur pamjen e bukur të veshjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat