I çmendur pas seksit me meshkuj, burri ‘shokon’ me rrëfimin e tij: Ndjeva sikur..!

Life style

I çmendur pas seksit me meshkuj, burri ‘shokon’ me rrëfimin e tij: Ndjeva sikur..!

Nga: B.S. Më: 8 qershor 2023 Në ora: 22:31
Foto ilustrim

Një 36 vjeçar ka rrëfyer problemet me jetën e tij seksuale.

Ai tregoi se është në lidhje me një femër, derisa po ka një aferë seksuale me një djal, i cili është pikërisht kushëriri i të dashurës së tij.

Burri ka filluar të shqetësohet nga kjo situatë, derisa kërkoi një këshillë të psikologes së “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë 

Gjithmonë më kanë tërhequr femrat dhe kam pasur një marrëdhënie të lumtur me një të tillë për më shumë se pesë vjet.

Por unë e kam gjetur veten në marrëdhënie me burra. Çfarë është më e keqja, një nga këta djem është kushëriri i të dashurës sime.

Unë jam një burrë 36 vjeç dhe partneri im është 34. Jemi mirë së bashku dhe kemi pasur një jetë seksuale të mirë.

Por gjatë vitit të kaluar kam pasur disa mendime për burrat. Edhe pse jam i drejtë, papritmas e gjeta mendjen duke u endur.

Para se ta kuptoja, isha i varur nga shikimi i pornove homoseksuale. Thuajse më dukej si një drogë që nuk mund ta ngopja.

Nuk e mendoja se do të shkonte më tej se kaq.

Por një ditë kur isha në një natë jashtë, u përplasa me kushërirën e të dashurës sime. Ne të dy kishim pirë shumë dhe është e sigurt të thuhet se gjërat u nxehën pak.

Ai kishte qenë gjithmonë shumë i zëshëm për seksualitetin e tij dhe me vetëbesimin tim të lëngshëm, e gjeta veten duke i rrëfyer ndjenjat e mia ndaj tij.

Një gjë çoi në një tjetër dhe unë përfundova përsëri në vendin e tij. Seksi ishte i mahnitshëm dhe ndjeva sikur kisha zhbllokuar një pjesë të vetes që nuk e dija kurrë se ekzistonte.

Isha i lidhur dhe vazhdova ta shihja në fshehtësi. Gjërat përfundimisht u përshkallëzuan dhe unë shkova në aplikacionet e takimeve duke kërkuar për lidhje me burra të tjerë.

Ndihem e tmerrshme që po tradhtoj kështu të dashurën time, por është kaq konfuze.

E dua më shumë se çdo gjë dhe mendimi për ta humbur atë më thyen zemrën, po sikur të jem në të vërtetë gay

Përgjigja e psikologes: Ju lutemi t'i jepni fund këtyre çështjeve sa më shpejt të jetë e mundur.

Pavarësisht nëse je straight, bi apo homoseksual, po e tradhton të dashurën tënde dhe potencialisht po e rrezikon shëndetin e saj.

E kuptoj sa konfuze duhet të jetë të ulesh me këto ndjenja. Por gjumi me burra të tjerë pas shpine, përfshirë kushëririn e saj, vetëm sa do të shkaktojë më shumë probleme.

Mënyra më e mirë për t'u përpjekur të kuptoni më shumë për seksualitetin tuaj është të flisni për ndjenjat tuaja me dikë që ju kupton.

Për shumë njerëz, seksualiteti është një gjë e ndërlikuar dhe shpesh nuk është aq bardh e zi sa mund të duket. Është e mundur që ju të jeni biseksual.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat