Studimi/ 10% e njerëzve bëjnë këtë gabim të madh gjatë seksit - Bota Sot
Studimi/ 10% e njerëzve bëjnë këtë gabim të madh gjatë seksit

Life style

Studimi/ 10% e njerëzve bëjnë këtë gabim të madh gjatë seksit

Më: 15 shtator 2018 Në ora: 00:47
Ilustrim

Kur jeni duke bërë seks, ju shpresoni të keni të gjithë vëmendjen e partnerit, por jo gjithmonë është kështu. Një studim i fundit mbi seksin thotë se 10% e njerëzve i kanë hedhur një sy telefonit në mes të aktit seksual.

Në mënyrë të pabesueshme 43% e të pyeturve thanë se “të shohësh telefonin gjatë seksit nuk është ndonjë problem i madh”. Në këtë grup thanë se e kishin parë telefonin nga 2 në 10 herë gjatë seksit në vitin e kaluar. Studimi mori në analizë 1 mijë persona.

Edhe mosha e tyre dha shifra interesante. Ata nga 18 në 34 vjeç janë gjysma e atyre që u ndodh të shohin telefonin gjatë seksit. 69% e tyre thanë se shohin dhe dërgojnë mesazhe kur janë në tualet. 75% thanë se flenë me telefonin, ose e duan pranë kur shtrihen në shtrat.

Studimi vuri re se lidhja pas telefonit është një nga shenjat e atyre që tradhtojnë, kështu që bëj kujdes nëse partneri yt nuk e lëshon telefonin nga dora. Shenja të tjera të tradhtarëve janë edhe rritja e dëshirës për seks, gënjejnë për vendndodhjen dhe të fajësojnë gjithmonë ty për problemet në çift.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...