Zaev: Kandidati për president, pas shqyrtimit të Kushtetutës - Bota Sot
Zaev: Kandidati për president, pas shqyrtimit të Kushtetutës

Maqedonia

Zaev: Kandidati për president, pas shqyrtimit të Kushtetutës

Më: 26 dhjetor 2018 Në ora: 13:12
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, njoftoi sot se pas festave dhe pas përfundimit të shqyrtimit të kushtetutshmërisë, çështja e zgjedhjes së kandidatëve për presidentin e vendit në zgjedhjet presidenciale do të mbahet në maj të vitit të ardhshëm.

Zaev pret më shumë kandidatë për president, jo vetëm nga partitë politike, por edhe nga përfaqësuesit e shoqërisë, në mënyrë që qytetarët, siç thotë ai, të kenë një zgjedhje më të gjerë të kandidatëve dhe i gjithë procesi të jetë demokratik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...