Dorëzohet një ankesë në KSHZ për procedurën e votimit

Maqedonia

Dorëzohet një ankesë në KSHZ për procedurën e votimit

Më: 26 prill 2024 Në ora: 23:00
Foto ilustrim

Në 48 orët e fundit, pas përfundimit të votimit për zgjedhjet presidenciale, Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka pranuar vetëm një kundërshtim për votim në Likovë.

Afati për paraqitjen e kundërshtimeve për procedurën e votimit është brenda 48 orëve pas përfundimit të votimit.

Afati për paraqitjen e kundërshtimeve për procedurën e votimit është duke rrjedhur, Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka pranuar një kundërshtim për procedurën e votimit në Likovë”, tha për AIM zëdhënësja e KSHZ-së, Radica Todorovska-Aleksovska.

Kundërshtimet për procedurën e përmbledhjes dhe përcaktimit të rezultateve mund të paraqiten edhe brenda 48 orëve, por pas publikimit të rezultateve fillestare, pra deri nesër në orën 19:00.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat