Janeva: PSP të organizohet si të gjithë prokuroritë tjera në Maqedoni - Bota Sot
Janeva: PSP të organizohet si të gjithë prokuroritë tjera në Maqedoni

Maqedonia

Janeva: PSP të organizohet si të gjithë prokuroritë tjera në Maqedoni

Më: 29 janar 2019 Në ora: 12:43
Katica Janeva

Prokurorja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva sot deklaroi se PSP duhet të jetë organizuar si të gjithë Prokuroritë Publike në Maqedoni.

“Në vetë ligjin janë të përfshirë të gjitha praktikat e mira të Prokurorisë Publike Speciale dhe ne kemi propozuar që kjo duhet të transferohet në prokurori të përhershme, e organizuar si të gjithë prokuroritë e tjera në Maqedoni”, tha Janeva.

Ajo tha se në krye të saj duhet të zgjidhet një prokurorë special nga radhët e prokurorëve me mandat pesë vjeçar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...