Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë - Bota Sot
Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë

Maqedonia

Kërkohet gjak i të gjitha grupeve për të lënduarit nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 23:36
Pamje nga aksidenti

Nga spitali ”8 Shtatori” në Shkup është bërë e ditur se ka mungesa të të gjitha llojeve të grupeve të gjakut, të nevojshme për të shpëtuar të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në autostradën Shkup-Tetovë.

Ndaj dhe nga një kërkesë e arritur, apelohet tek të gjithë ata të cilët kanë mundësi dhe duan të dhurojnë gjak ta bëjnë këtë për të ndihmuar të lënduarit e mbijetuar pas aksidentit të mbrëmshëm ku një autobus përfimdpo o rrokullisur.

Si pasojë 14 persona mbetën të vdekur dhe disa të tjerë ende janë në gjendje kritike.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...