Zaev sot në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale - Bota Sot
Zaev sot në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

Maqedonia

Zaev sot në takim me Thaçin dhe Gashin, do të diskutojnë për zgjedhjet presidenciale

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 14:04
Zoran Zaev dhe Menduh Thaçi

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sot do të realizojë takime me kryetarin e Partisë Alternativa Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaçi, me të cilët do të diskutojë rreth mundësive për kandidat të përbashkët për president të shtetit.

Takimi me Afrim Gashin është planifikuar për në orën 15:00 ndërsa, me Menduh Thaçin në orën 16:00. Dy takimet, siç njoftuan nga LSDM, do të mbahen në klubin e deputetëve.

Zoran Zaev dje realizoi takim edhe me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti. Pas takimit ata thanë se ekziston mundësia që të dalin me një kandidat të vetëm në zgjedhjet presidenciale.

Ndërsa gjatë fundjavës së kaluar në selinë e LSDM-së janë mbajtur takime dhe me liderët e partive më të vogla që janë pjesë e koalicionit qeveritar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...