Pollozhani, Memetit: Pse nuk të kujtohet së paku një herë t'i vizitosht të burgosurit politik në Maqedoni - Bota Sot
Pollozhani, Memetit: Pse nuk të kujtohet së paku një herë t'i vizitosht të burgosurit politik në Maqedoni

Maqedonia

Pollozhani, Memetit: Pse nuk të kujtohet së paku një herë t'i vizitosht të burgosurit politik në Maqedoni

Më: 18 mars 2019 Në ora: 14:39
Ixhet Memeti

Kryetari i Shoqatës së ish të burgosurve politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani përmes një postimi në Facebook ka kritikuar ashpër avokatin e popullit Ixhet Memeti.

Ai shkruan se që kur Ixhet Memeti mori funksionin Avokat i popullit, burgjet e Maqedonisë filluan të mbushen me të burgosur shqiptar dhe të njejti nuk e pa të arsyeshme ti viziton së paku një herë këta të burgosur.

Më poshtë e keni postimin e plotë të Shpëtim Pollozhanit: 

Shkrepe o Avokat i Popullit, shkrepe vetëm një herë ti bashkë me komesarin Han. Z. Ixhet Memeti është Avokat i Popullit që nga viti 2004, që atëhere kur burgjet e Maqedonisë filluan të mbushen me të burgosur politikë( si të tillë duhet të trajtohen të gjithë ata që kryen veprime me motiv politik) dhe nuk e pa të udhës ti vizitojë vetëm edhe një herë këta të burgosur, dhe jo vetëm këta. Si nuk e pa të udhës të formojë nje delegacion dhe ti vizitojë burgjet e ketij vendi. Le ta bënte ate veprim sikurse që e bëri për gazetarin Kezharovski. Le ti pyesi ai dhe Komesar Han ku shkojne paratë që i ndan Europa dhe Buxheti i vendit për burgjet. Le ti pyesin njëherë përse të burgosurit ushqehen me ushqimin dhe veshmbathjen që ua sjellin familjet, të cilat duhet t’ua sigurojë burgu.
Ne nje delegacion per ti vizituar burgjet duhet të ketë edhe përfaqësues të Shoqatës së të Burgosurve Politike, se, vetëm atëherë do të dalë e vërteta në shesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...