Debat publik për ligjin për mbikëqyrje inspektuese në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut - Bota Sot
Debat publik për ligjin për mbikëqyrje inspektuese në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia

Debat publik për ligjin për mbikëqyrje inspektuese në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut

Më: 19 mars 2019 Në ora: 09:17
Kuvendi i Maqedonisë

Në Kuvend sot seancë do të zhvillojnë Komisioni për sisteme politike dhe marrëdhënie me bashkësitë dhe Komisioni Legjislativ

Komisioni për sisteme politike dhe marrëdhënie në mes bashkësive organizon debat publik për propozim ligjin për mbikëqyrje inspektuese.

Komisioni legjislativ përsëri do të zhvillojë seancën e 144 ku në rend të ditës do të jenë ndryshimi dhe plotësimi i Ligjit për marrëdhënie pune në leximin e dytë, ndryshimet e Ligjit për pensione dhe sigurim invalidor në leximin e parë dhe propozimi i programit kombëtar për infrastrukturën hekurudhore për periudhën 2019-2021.

Pas kësaj seance Komisioni duhet të vazhdojë me seancën e 130 ku do të vazhdohet me pikën e ngelur për propozim ligjin për praktikantë në leximin e dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...