Shkupi ka ujë të mjaftueshëm, ai është i sigurt për pije - Bota Sot
Shkupi ka ujë të mjaftueshëm, ai është i sigurt për pije

Maqedonia

Shkupi ka ujë të mjaftueshëm, ai është i sigurt për pije

Më: 22 mars 2019 Në ora: 14:36
Burimi i Dufllës në fshatin Rashçe

Banorët e Shkupit pinë ujë të pastër dhe nuk duhet të shqetësohen se a do të kenë mjaftueshëm, ujë ka. Këtë sot e theksuan kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”, Dushko Veskovski dhe Zoran Bozhinovski, drejtori i Qendrës për Kontroll Sanitar ku  shënuan 22 Marsin- Ditën Botërore të Ujit, transmeton Portalb.mk.

“NP Ujësjellësi dhe Kanalizimi e garanton kualitetin e ujit për pirje në Qytetin e Shkupit dhe e kemi një nga burimet më të mira në Evropë, dhe ky është burimi në fshatin Rashçe”, deklaroi Veskovski pas vizitës në burimin e fshatit Rashçe.

Kryetari i Qytetit të Shkupit theksoi se uji që e pinë shkupjanet është i sigurt dhe është e pamundur të jetë i ndotur. Uji i Shkupit, siç tha ai, është një nga tre ujërat më të mirë në Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...