Ministria e Brendshme sot dhe nesër do të lëshojë letërnjoftime për shkak të zgjedhjeve presidenciale - Bota Sot
Ministria e Brendshme sot dhe nesër do të lëshojë letërnjoftime për shkak të zgjedhjeve presidenciale

Maqedonia

Ministria e Brendshme sot dhe nesër do të lëshojë letërnjoftime për shkak të zgjedhjeve presidenciale

Më: 20 prill 2019 Në ora: 12:04
Ilustrim

Ministria e Brendshme njoftoi sot se të gjitha departamentet e çështjeve administrative do të punojnë sot dhe nesër.

Të gjitha kërkesat për lëshimin e letërnjoftimeve (të dëmtuara, të humbura ose të vjedhura) do të miratohen urgjentisht në të gjitha njësitë rajonale administrative të Ministrisë së Brendshme, dhe atë nëse aplikanti nuk posedon pasaportë biometrike.

Kërkesat për letërnjoftime do të pranohen dhe miratohen urgjentisht sot deri në orën 16:00. Menjëherë pas marrjes së aplikimit për letërnjoftime, departamenti për informim do ta përgatisë dhe dorëzojë ato në sektorin kompetent për shpërndarjen në kohë të departamenteve të punëve administrative. Në ditën e të parë të rrethit të parët të zgjedhjeve presidenciale dhe lokale, departamentet e punëve të administratës do të punojnë vetëm për lëshimin e letërnjoftimeve nga 7:00 deri më 19:00.

E njëjta gjë vlen edhe për rrethin e dytë, i cili do të zhvillohet më 05.05.2019. Kërkesat për letërnjoftimet do të pranohen deri më 04.2019 dhe dhënia e tyre do zhvillohet deri në orën 16:00, dhe në ditën e zgjedhjeve, më 05.5.2019, do të lëshohen në periudhën prej 7:00 deri në 19:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...