Gjendet një bombë në Dibër, sigurohet rajoni nga policia deri në ora 18.00 - Bota Sot
Gjendet një bombë në Dibër, sigurohet rajoni nga policia deri në ora 18.00

Maqedonia

Gjendet një bombë në Dibër, sigurohet rajoni nga policia deri në ora 18.00

Më: 23 prill 2019 Në ora: 13:34
Dibër

Tek Liqeni i Dibrës është gjetur një bombë e vjetër dore

Në bregun e Liqenit të Dibrës në vendin e quajtur “kurora” dje është gjetur një bombë e vjetër dore.

Një kalimtar i rastit e ka vërejtur bombën në orën 12:35 minuta ku më pas ka raportuar në Stacionin e Policisë në Dibër.

“Rajoni u sigurua nga nëpunës policorë deri në orën 18, kur një nëpunës i autorizuar nga Drejtoria  e Mbrojtjes dhe Shpëtimit e ka sekuestruar mjetin.

Konstatohet se bëhet fjalë për një bombë dore të prodhimit italian nga Lufta e Dytë Botërore, deklaroi Stefan Dimoski, zëdhënësi i Sektorit të Punëve të Brendshme nga Ohri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...