VMRO-DPMNE: LSDM në vazhdim godet në xhepat e qytetarëve - Bota Sot
VMRO-DPMNE: LSDM në vazhdim godet në xhepat e qytetarëve

Maqedonia

VMRO-DPMNE: LSDM në vazhdim godet në xhepat e qytetarëve

Më: 21 maj 2019 Në ora: 10:55
VMRO-DPMNE

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë partinë në pushtet se me rritjen e çmimeve të derivateve të naftës vazhdimisht po godet xhepat e qytetarëve.

“Qytetarët më shumë po varfërohen, ndërsa rrjeti kriminal rreth Zaevit i rritë të ardhurat, u pasuruan dhe hidhen parat e qytetarëve. Gjysmë milionë qytetarë të Maqedonisë jetojnë në varfëri, ndërsa Zaev dhe kompanitë i rrisin akcizat dhe tani çmimet e derivateve të naftës arrin rekordin. LSDM vazhdimisht po godet në xhepat e qytetarëve me rritjen e çmimit të derivateve të naftës.

Nga atje thonë se kjo qeveri nuk ka realizuar asgjë nga ato që kanë premtuar se do t’i ulë të dhënat, përkundrazi ato rritën akcizat për tre denarë.

“Me rritjen e re të çmimit të naftës, e cila arriti çmimin e 66 denarëve, LSDM do t’i sjellë qytetarët në shkatërrim”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat