Ruskovska: Ka procedura hetimore ndaj disa funksionarëve aktual - Bota Sot
Ruskovska: Ka procedura hetimore ndaj disa funksionarëve aktual

Maqedonia

Ruskovska: Ka procedura hetimore ndaj disa funksionarëve aktual

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 15:50
Villma Ruskoska

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, ka thënë se ka procedura hetimor dhe parahetimore ndaj disa funksionarëve aktual.

“Ka disa procedura hetimore dhe parahetimore për funksionarë aktual, por nuk mund të zbuloj më shumë pasi të njëjtat janë sekrete”, tha Ruskovska, e cila shtoi se lëndët janë hapur për krim ekonomik dhe korrupsion.

Ruskovska së bashkë me disa prokurorë tjerë mori pjesë në konferencën “Bashkëpunim dhe ndihmë juridike në luftën kundër krimit të organizuar transnacional”, që është mbajtur në Prokurorinë Themelore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...