Sijarto: Gruevski po angazhohet për integrimin e vendit në BE - Bota Sot
Sijarto: Gruevski po angazhohet për integrimin e vendit në BE

Maqedonia

Sijarto: Gruevski po angazhohet për integrimin e vendit në BE

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 09:20
Sijarto

Nikolla Gruevski nga Budapesti fuqishëm angazhohet që vendi të jetë pjesë e BE-së. Kështu ministri i jashtëm i Hungarisë, Peter Sijarto e sqaroi rolin e azilantit Gruevski. Ai nuk mohoi takimet me Gruevskin, por nuk tregoi se për çfarë bisedojnë dhe çfarë informata merr nga ai, e që janë në dobi të qeverisë hungareze. Nuk u përgjigj në pyetjen e drejtpërdrejtë nga gazetarët- mos vallë Gruevski spiunon në Hungari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...