LSDM: Mickoski sërish tenton ta bllokojë përparimin e vendit - Bota Sot
LSDM: Mickoski sërish tenton ta bllokojë përparimin e vendit

Maqedonia

LSDM: Mickoski sërish tenton ta bllokojë përparimin e vendit

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 10:02
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski është kundër drejtësisë.

Sipas tyre, Mickoski shqetësohet vetëm për mbrojtjen e Nikolla Gruevskit, duke shtuar se ai është kryetari i vërtetë i OBRM-PDUKM-së.

“Bllokimet dhe destruktiviteti i tij nuk do të kenë sukses. Përparimi i shtetit do të vazhdojë, me të ose pa të. LSDM-ja do të bëjë gjithçka që të përmbushet drejtësia”, thonë nga partia maqedonase në pushtet.

Ata shtojnë se me ngjarjet e fundit është treguar se sistemi gjyqësor i pavarur dhe drejtësia joselektive janë të mundura në shtet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...