LSDM: Mickovski nuk mund ta mbroj krimin e Nikolla Gruevskit - Bota Sot
LSDM: Mickovski nuk mund ta mbroj krimin e Nikolla Gruevskit

Maqedonia

LSDM: Mickovski nuk mund ta mbroj krimin e Nikolla Gruevskit

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 13:00
LSDM

Nga partia në pushtet LSDM thonë se Mickoski nuk mund ta mbron krimin e Nikolla Gruevskit.

Është e vërtetë se Mickoski dështoi përsëri.

Mickoski iku nga takimi i liderëve, por nuk drejtësia nuk ka ikje. Mickoski nuk do të mund të mbrojë krimin e Nikolla Gruevskit, shefit të tij të vërtetë”, akuzojnë nga LSDM.

Nga atje thonë se LSDM e tregoi se krimi për ne nuk njeh ngjyra partiake.

“Teksti i ri i propozuar për Prokurorinë Publike është një konfirmim tjetër për këtë. Mickosvski dhe OBRM-PDZKM mbrojnë krimin dhe LSDM-ja pa kompromis lufton kundër krimit dhe korrupsionit”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...