Reeker do të takojë zyrtarë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia

Maqedonia

Reeker do të takojë zyrtarë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 08:58
Philip Reeker dhe Zoran Zaev

Zyrtari i lartë amerikan për pyetje evropiane Philip Reeker ka filluar vizitën dhe takimet me politikanë dhe zyrtarë nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut.

“Ndihmës sekretari për pyetje për Evroprën dhe Euro-Azinë, nga 21 deri 27 korrik do të ketë takime me zyrtarë shtetëror, organizata qytetare dhe liderë në dy vendet, pra në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut” thuhet në njoftimin e State Department.

Stevo Pendarovski, Zoran Zaev, Nikolla Dimitrov dhe zyrtarë tjerë të Maqedonisë janë në listën e takimeve të Philip Reeker.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat