“Sistemi i Radarëve”, PTH: Lëndës i bashkëngjitet padia e një subjekti politik - Bota Sot
“Sistemi i Radarëve”, PTH: Lëndës i bashkëngjitet padia e një subjekti politik

Maqedonia

“Sistemi i Radarëve”, PTH: Lëndës i bashkëngjitet padia e një subjekti politik

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 13:38
Foto ilustrim

Pas reagimeve në opinion përmes të cilave Prokuroria thirret që të zbardh rastin me tenderin kontestues për furnizim të sistemit të radarëve, Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit e njofton opinionin se menjëherë pas publikimit të audio incizimit është hapur lëndë. Në ndërkohë kësaj lënde i është bashkangjitur edhe padija penale e ngritur nga ana e një partie politike.

Në gusht prokurori publik kompetent që merret me lëndën, deri te Ministria për Punë të Brendshme ka dhënë urdhër për grumbullimin e dokumentacionit të plotë për lëndën. Në ndërkohë është urdhëruar një analizë thelbësore të dokumentacioni, pas çka prokuroria do të sjell vendim për procedurën e mëtejmë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...