Pse duhet populli të votojë PDSH-në?! – flet Menduh Thaçi

Maqedonia

Pse duhet populli të votojë PDSH-në?! – flet Menduh Thaçi

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 22:55
Menduh Thaçi

Kryetari i PDSH-së në Maqedoninë e Veriut, ka treguar pse shqiptarët duhet të votojnë për këtë parti në zgjedhjet parlamentare këtë të diel.

Ai në një intervistë për “Blic Interview” ka thënë se PDSH ka të kaluar të ndritshme në luftën e fundit në Kosovë.

“E kaluara e PDSH është e ndritshme me luftën e Kosovës që ka bërë një menaxhim spektakolar dhe në variante tjerë ka kontribuar në çlirimin e Kosovës. E dinë te gjithë se flitet për lavdinë e të kaluarës. Dhe jam i vetdijshëm që gjenerata e re duan të shohin se çfarë ne u ofrojmë atyre. Po kerkoj ndihmë nga gjenerata e vjetër që tu sqarojne atyre se cili ishte realiteti i PDSH-së, ka thënë Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat