Sot 120 raste të reja dhe pesë viktima nga COVID-19 në Maqedoni - Bota Sot
Sot 120 raste të reja dhe pesë viktima nga COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Sot 120 raste të reja dhe pesë viktima nga COVID-19 në Maqedoni

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 15:13
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1367 testime për coronavirus, ndërsa 120 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup janë 63, Kumanovë-4, Dibër-6, Shtip-4, Prilep-2, Tetovë-14, Strugë-6, Veles-2, Manastir-1, Ohër-4, Gostivar-12, Shën Nikollë-1 dhe Kërçovë-1.

Janë regjistruar edhe pesë viktima të moshës 65, 46, 85, 78 dhe 76-vjeçare.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar edhe 125 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme të të infektuarve, numri i përgjithshëm shkon në 7244, prej të cilëve 3324 janë shëruar, ndërsa 351 kanë ndërruar jetë. Për momentin raste aktive janë 3569.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat