MPB: 357 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Maqedonia

MPB: 357 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 11:48
Ilustrim

Dje 357 persona nuk kanë respektuar masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse.

“Masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse gjatë 24 orëve të kaluara nuk e kanë respektuar 357 qytetarë”, njoftojnë nga Ministria për Punë të Brendshme.

Nga atje apelojnë deri tek të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga qeveria e që kanë për qëllim mbrojtjen nga coronavirusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat