Sot 74 raste të reja me COVID-19, në Tetovë asnjë - Bota Sot
Sot 74 raste të reja me COVID-19, në Tetovë asnjë

Maqedonia

Sot 74 raste të reja me COVID-19, në Tetovë asnjë

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 14:05
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë kryer 689 teste për coronavirus, ndërsa 74 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-14, Kumanovë-8, Shtip-13, Strugë-1, Kavadar-3, Gostivar-22, Koçan-1, Berovë-3, Vinicë-4, Shën Nikollë-3, Kërçovë-2.

MSH ka regjistruar edhe tre viktima: një pacient nga Manastiri, një nga Demir Hisari dhe një nga Shkupi.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 90 pacientë të shëruar. Prej tyre në Shkup-23, Kumanovë-1, Dibër-1, Shtip-11, Tetovë-17, Veles-1, Ohër-1, Kavadar-3, Gostivar-9, Radovish-5, Koçan-1 dhe Shën Nikollë-17.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 11.128, prej të cilëve 6972 janë shëruar, ndërsa 500 kanë ndërruar jetë. Raste aktive ka 3656.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat