Mickoski: Të shohim epilogun e bisedimeve LSDM-BDI, pastaj do të veprojmë - Bota Sot
Mickoski: Të shohim epilogun e bisedimeve LSDM-BDI, pastaj do të veprojmë

Maqedonia

Mickoski: Të shohim epilogun e bisedimeve LSDM-BDI, pastaj do të veprojmë

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 14:28
Hristijan Mickoski

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp ka folur në lidhje me negociatat për qeverinë e re.

Ai tha se partie e tij vazhdon bisedimet me të gjitha partitë politike për formimin e qeverisë së re, por që fillimisht po pret që të përfundojnë bisedimet në mes LSDM-së dhe BDI-së.

“Le të përfundojnë, le të presim përfundimin e bisedimeve mes LSDM-së dhe BDI-së, të shohim çfarë do të ndodhë në ato bisedime, ndoshta pastaj do të flasim, por principet tona janë të qarta. OBRM-PDUKM-ja asnjëherë nuk do të bisedojë në pozicionin e diktateve dhe kushtëzimeve dhe ne do të bëjmë koalicion në bazë të programit”, tha mes tjerash Mickoski.

I pyetur nëse partia e zhvillon bisedime me koalicionin ASH-AA dhe me Lëvizjen Besa, Mickoski tha po realizohen bisedime me të gjithë dhe se në rast se ka ndonjë zhvillim publiku do të informohet në kohë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat