Vidhen katër armë, para dhe bizhuteri në një shtëpi në Sveti Nikollë

Maqedonia

Vidhen katër armë, para dhe bizhuteri në një shtëpi në Sveti Nikollë

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 21:46
Foto ilustrim

Policia ngriti kallëzim penal kundër M.M. (24) nga Sveti Nikolla, për shkak të dyshimit se kishte kryer vepër penale “vjedhje të rëndë”.

“Më 15 prill, Sveti Nikollë, në rrugën Karposhevë, në një shtëpi në pronësi të D.S., i akuzuari hyri me forcë dhe mori një pushkë “Zastava” M98, një pushkë “Vinçester”, një pushkë “Benelli”, një pushkë “Baikall”, pistoletë C3, rreth 50 copë municione të llojeve të ndryshme, dy qese të zeza, para, bizhuteri, sende të vlefshme dhe pajisje sportive”, njoftojnë nga policia.

Me këtë, vjedhësi ka përfituar pasuri të paligjshme në vlerë prej 1.636.000 denarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat