Policia arreston personin që Mickoski tha se ai donte ta vriste

Maqedonia

Policia arreston personin që Mickoski tha se ai donte ta vriste

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:55
Protestues

Policia ka njoftuar se ka arrestuar personin i cili është parë me armë zjarri në sheshin Skënderbeu, për të cilin lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, kishte thënë se ai, “është personi i cili është dashur ta vrasë atë”.

MPB kanë thënë se për momentin nuk kanë informacione shtesë për rastin.

Ndryshe sipas informacioneve personi që shihet me armë zjarri është Isuf Koka, i cili është pronar i dy dyqaneve në sheshin Skënderbeu.

Protestat e sontme kanë qenë të dhunshme, njejtë si netët tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat