Ministri Besimi në festimin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
Ministri Besimi në festimin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës

Maqedonia

Ministri Besimi në festimin e pesëvjetorit të pavarësisë së Kosovës

Më: 17 shkurt 2013 Në ora: 17:59

Ministri i Mbrojtjes Fatmir Besimi mori pjesë në ceremoninë solemne me rastin e shënimit të 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës me ftesë së presidentes Atifete Jahjaga dhe kryeministrit Hashim Thaçi dhe ministrit të Forcave të sigurisë së Kosovës, Agim Çeku.

Siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, ministri Besimi morri pjesë edhe në paradën solemne me rastin e Ditës së pavarsisë që do të mbahet në sheshin Nënë Tereza dhe Zahir Pajaziti në Prishtinë. Gjithashtu do të marrë pjesë edhe në disa ngjarje kulturore-artistike dhe ngjarjet që e shënoi historinë në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...